Home / Články / Ze světa / Hypermarket Globus spouští samoobslužné skenování zboží
24. 06. 2013

Hypermarket Globus spouští samoobslužné skenování zboží

Napsal  Administrator
Hodnotit
(0 voleb)

24.06.2013:

Společnost Globus ČR spouští 17. června 2013 v pražském hypermarketu v Čakovicích program SCAN&GO, který minimalizuje čekací dobu u pokladen. Jedná se o první využití samoobslužného skenovacího řešení při nákupu v České republice. V hypermarketu je zatím k dispozici 100 mobilních ručních skenerů.
 

Program SCAN&GO je bezplatná služba samoobslužného nakupování, díky které zákazník nemusí čekat u pokladny, ani vykládat zboží na pokladní pás. Na začátku nákupu si zákazník s použitím své zákaznické karty vyzvedne u vstupu na prodejní plochu mobilní ruční skener. Zboží skenuje už při vkládání do vozíku a celkovou hodnotu svého nákupu má po celou dobu stále pod kontrolou. Na závěr zboží zaplatí u vyhrazených pokladen SCAN&GO. Dobu nákupu tak zkrátí o čas ve frontě a čas strávený vykládáním zboží na pokladní pás. 

Řešení vyvinula společnost Globus ČR ve spolupráci s partnery Wincor Nixdorf ČR, německým dodavatelem pokladních programů AWEK a nizozemskou firmou Re-Vision. „Dlouhodobě u zákazníků zaznamenáváme trend úspory času, a proto neustále pracujeme na zrychlení průběhu a zvýšení komfortu při placení,“ říká Miroslav Exner, vedoucí IT oddělení společnosti Globus ČR. Funkci samoobslužného skenování v průběhu nákupu vidíme jako pouhý začátek. Pracujeme na dalším rozšiřování tohoto řešení, kdy se přístroj v ruce zákazníka stane opravdovým rádcem a pomocníkem při nakupování,“ dodává Miroslav Exner.

Program Scan&Go je zatím zaveden pouze v hypermarketu Globus v Praze Čakovicích. „Kromě kvalitní a široké nabídky zboží chceme zákazníkům neustále nabízet i nové služby, které jim nakupování u nás usnadní a zpříjemní,“ říká Martin Aust, ředitel hypermarketu Globus Čakovice, a dodává: „Proto jsem uvítal možnost podílet se na SCAN&GO, kdy byli zaměstnanci hypermarketu od samého začátku zapojeni do práce na tomto pilotním projektu a celé řešení přijali za své.

Registrace i využívání programu jsou zcela zdarma. Při registraci zákazník pouze vyplní registrační formulář v informačním centru hypermarketu a prokáže se platným občanským průkazem. 

Zákazníci získají více informací v informačním centru hypermarketu Globus Čakovice a na www.scanandgo.cz.

Kontakt pro bližší informace:

Pavla Hobíková

Oddělení externí komunikace

Globus ČR, k.s.
telefon: +420 283 066 200

mobil: +420 730 543 733
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript '; document.write( '' ); document.write( addy_text52302 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

www.globus.cz

Miroslav Exner

Vedoucí IT oddělení

Globus ČR, k.s.
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

O společnosti:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již páté generace rodiny Bruchů – Thomas Bruch. Společnost Globus patří k největším německým maloobchodním řetězcům. Dále působí v Rusku a Lucembursku.  Její obrat v obchodním roce 2011/2012 činil 6,46 mld. euro. Po celém světě zaměstnává 32 500 spolupracovníků.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů a 3 samostatné Baumarkty. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi. Globus ČR je držitelem ocenění Obchodník roku 2012 v kategorii „Prodejce potravin“.

Více zde

Poslední komentáře

Není dostupný žádný obrázek.

Z Facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com